Z zakresu stomatologii zachowawczej nasi lekarze przywracają piękny i zdrowy uśmiech nawet przy bardzo zniszczonych przez próchnice zębach. Jest to możliwe, dzięki najnowocześniejszemu i innowacyjnemu sprzętowi jakim dysponujmy oraz najwyższej jakości materiałów do odtworzenia utraconych tkanek zębów. Nasi lekarze z wieloletnim doświadczeniem stale podnoszą swoje kwalifikacje na licznych konferencjach i szkoleniach.

Stomatologia Estetyczna

Stomatologia estetyczna pozwala na poprawę wyglądu zębów oraz uśmiechu. Możliwa jest zmiana długości, szerokości i koloru zębów. Zlikwidowanie zbyt dużych przerw miedzy zębami, przebarwień po antybiotykach, niedorozwoju szkliwa. Dzięki zabiegowi wybielania można uzyskać piękne białe zęby co do nie dawna było tylko marzeniem.

Protetyka

W ramach leczenia protetycznego wykonujemy przywrócenie utraconych warunków zgryzowych i estetycznych. Brakujące zęby można zastąpić mostami i protezami różnego typu zależnie od warunków. Zęby leczone kanałowo w celu wzmocnienia wymagają zastosowania wkładów wykonywanych indywidualnie lub włókna szklanego.

Endodoncja

Nazywane także leczeniu kanałowym to zabieg stomatologiczny ratujący zęby przed usunięciem. Leczenie jest bezbolesne ( znieczulenie ) i polega na usunięciu chorej miazgi z kanału zęba i zastąpienie jej odpowiednim materiałem dzięki czemu możliwa jest całkowita odbudowa zęba. Jest to trudny dział stomatologii wymagający wielu nowoczesnych instrumentów, czasu i precyzji.

Imlantologia

Chirurgia Stomatologiczna

Zęby nienadające się do leczenia, korzenie, zęby zatrzymane oraz tzw. ósemki uciskające na inne zęby muszą być usunięte. Wszystkie te przypadki są rozpatrywane po szczegółowej diagnostyce obrazowej RTG.

Stomatologia Dziecięca

            Dzieci mogą liczyć u nas na specjalne względy. Przyjazna atmosfera, wizyta adaptacyjna, nauka szczotkowania ząbków, zabiegi w znieczuleniu, kolorowe wypełnienia mlecznych ząbków, naklejki i dyplomy dla dzielnych „małych pacjentów”

RTG Stomatologiczne

Dysponujemy pełnym zapleczem diagnostycznym w postaci pracowni RTG wyposażonym w najnowocześniejsze cyfrowe aparaty firmy KODAK. Wykonujemy zdjęcia:

  • pantomograficzne – tzw panoramiczne
  • pantomograficzne – częściowe (odcinka przedniego, bocznego)
  • zdjęcia punktowe